سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وضعیت (نشریه 295)

on . ارسال شده در وضعیت


وضعیت انتخابات:

 • اکبر هاشمی رفسنجانی در مراسم گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن که در فرودگاه مهرآباد برگزار شد، با حمله تند  و بی سابقه به شورای نگهبان گفت: «صلاحیت شخصیتی که شبیه به جدش امام (ره) است را تایید نکردند.» «شما صلاحیت خود را از کجا آوردید؟ چه کسی به شما اجازه داده قضاوت کنید ؟ چه کسی تریبون نماز جمعه و صدا و سیما را به شما داده است؟» :«همه باید خود را به امام(ره) و بیت امام(ره) بدهکار بدانیم اما متاسفانه بدهکارها هدیه خوبی به بیت امام(ره) در مقدمه انتخابات ندادند.»
 •  استاندارکرمان در ديدار با حسین مرعشی قائم مقام حزب كارگزاران گفته است: در استان كرمان، تيمي كه واسطه ما و اصولگرايان هستند در تماس با نامزدهاي اين جريان، نظرسنجي هاي مختلف به آنها ارايه مي كنند و تاكيد مي كنند كه شما وضعيت مناسبي در افكار عمومي داريد.و اين موضوع، موجب خواهد شد انصراف و كنار كشيدن نامزدهاي اصولگرا به سختي اتفاق بيفتد و انشقاق در ميان آنها را دامن مي زند و عملا فضا براي پيروزي فهرست واحد اصلاح طلبان، فراهم مي شود.اين پيشنهاد مي تواند به عنوان الگويي براي تمامي استانهاي كشور مورد عمليات جريان اصلاحات و اعتدال قرار گيرد.
 •  یونسی مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه برخی معتقدند بدون دشمن فرضی نمی‌شود کشور را اداره کرد! گفت:همان گروه‌هایی که به سفارت حمله می‌کنند، مجالس را بر هم می‌زنند و یا قتل‌های زنجیره‌ای را راه انداختند، ... با تزریق اطلاعات غلط موجب می‌شوند به جای آنکه برخی نهادهای مسئول از نفوذ وهابیت و اسرائیل و آمریکا نگران باشند از فعالیت جریان‌های سیاسی داخلی نگران شوند!! وي ادامه داد:رد صلاحیت هزاران نفر از کاندیداهای انتخابات مجلس «به عنوان مصادیق نفوذ، و به بهانه عدم التزام به ولایت و قانون اساسی» ، ظلم به قانون اساسی و رهبر جمهوری اسلامی است.
 •   حسین مرعشی با اشاره به انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه قم گفت: اصلاح طلبان در انتخابات پیش‌رو از کاندیداتوری  علی لاریجانی حمایت می‌کنند.
 •  رئیس مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه تهران با اشاره به نقشه یاران روحانی برای برنامه ششم افشا کرد:قرار است برنامه و بودجه را به مجلس بعدی بکشند؛ تحلیلشان این است که مجلس بعدی با آنها همسو خواهد بود و هرچه داد تصویب می‌کنند! وي افزود:باید از آقای رئیس جمهور پرسید چطور ممکن است شما که خود را پاسدار قانون اساسی می‌دانید و در همه جزئیات نظام وارد می‌شوید اما وقتی از شما، قانون مطالبه می‌کنند می‌گویید نمی‌خواهد!
 •   ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان گفت: 6هزار نفر معترض به تصمیم هیات های نظارت بودندكه تعداد قابل توجهی از اعتراضات، بعد از نام خدا با شهادتین آغاز شده است و فکر می کنند ما دین و ایمان آنها را مورد خطاب قرار داده ایم! وي افزود:کم پیش آمده در رسیدگی به صلاحیت ها به مسلمان بودن کسی شک بکنیم، بحث التزام عملی به اسلام و نظام، بحث تدین و عمل به آنهاست. ما می گوییم ملتزم به اسلام باشید، توقع معصوم بودن از داوطلبان که نداریم، وقتی یک نفر 10 فقره چک بلامحل صادر کرده و داوطلب نمایندگی مجلس هم هست یعنی عهد شکنی،آیا این فرد پایبند به عهد است که نماینده مجلس شود؟وي ادامه داد:فردی بدون رعایت حجاب اسلامی عکس خود و خانواده اش را در فضای مجازی منتشر کرده است، خب این فرد اگر فردا به مجلس برود و خواسته باشد قانون عفاف و حجاب تصویب کند همان عکس ها برای او دردسرساز می شود.
 •   چندي پيش  ودر حال رسيدگي شوراي نگهبان به وضعيت صلاحيت كانديداهاي مجلس، یکی از اعضای سازمان منحل شده مجاهدین انقلاب در گفتگو با معاون اول رئیس جمهور، دستورالعملي را در مورد پیگیری صلاحیت ها به وی داد و گفت بود:انرژی خود را برای «عدم احرازی ها» نگذارید. بیشتر روی «ردصلاحیت شدگان» قرار دهید.در میان ردصلاحیت شدگان، بیشتر روی چند ژنرال برای تایید صلاحیت متمرکز شوید.در حال حاضر، اصلاح طلب به اندازه کافی در حوزه های انتخابیه داریم اما اینها در مجلس، فرمانده و ژنرال ندارند.(این عضو سازمان مجاهدین اسامی حداقل 7-8 نفر به اصطلاح فرمانده را برده است)رایزنی ها به جای گفتگو با فقهای شورای نگهبان بر حقوقدانان متمرکز شود.وي همچنين گفته :از ظرفیت (آقای)لاریجانی و مراجع بیشترین بهره در این مقطع برده شود.(آقای)هاشمی، هیچ ظرفیتی برای رایزنی ندارد بلکه او را باید تشویق به سخنرانی بیرونی کرد. در واقع با «فشار ایشان از بیرون» و «رایزنی شما از درون» تایید ژنرال ها را خواهیم داشت.
 •  شریعتمداری مدیرمسئول کیهان با اشاره به اينكه اخبار موثقی در دست است و برخی از مدعیان اصلاحات نزدیک به جناب هاشمی نیز بر آن مهر تائید زده‌اند که سيد حسن مصطفوي قصد نامزدی برای مجلس خبرگان را نداشته و ثبت‌نام وي با اصرار فراوان جناب رفسنجانی صورت پذیرفته بود نوشت: برخی از خبرها حاکی از آن است که جناب هاشمی‌رفسنجانی مانع حضور وي در آزمون شده بود وطبیعی است که سيد حسن، آقای رفسنجانی را در ماجرای ترغیب ایشان به ثبت‌نام برای خبرگان و در نتیجه عدم احراز صلاحیت به دلیل عدم حضور در آزمون، مقصر تلقی کرده و از جناب هاشمی تکدر خاطر داشته باشد وي ادامه داد : آقای هاشمی رفسنجانی به خاطر پروژه‌ای که در این ماجرا طراحی کرده بود، خود را به بیت شریف حضرت امام(ره) بدهکار     می داند!با این حساب، اظهارات آقای هاشمی رفسنجانی، تغییر جایگاه طلبکار و بدهکار است و ایشان به جای آن که خود را بدهکار بیت شریف امام راحل(ره) بداند و از بیت معظم‌له پوزش بخواهد، شورای نگهبان را بدهکار بیت حضرت امام معرفی کرده است!
 •  علیرضا نوری‌زاده، ضد انقلاب خارج کشور اذعان داشت: اظهارات هاشمی نشان داد او بسیار پریشان و نگران موقعیت آینده خود است اگر او در حرف‌هایش صداقت داشت باید پس از ردصلاحیت‌ها از انتخابات انصراف می‌داد.
 •  كارشناسان ‌آمریکایی مطرح كردند: انتخابات‌های مهم بهترین فرصت آمریکا برای براندازی است. مهم‌ترین مثال این دخالت‌ها در گذشته نزدیک هم، اتفاقات سال 2009 میلادی موسوم به «جنبش سبز» بود.گفتني است: اغلب انقلابهای  رنگي وساختگی با اعتراض به نتایج یک انتخابات کلید خورده اند.
 •  واعظی وزیر ارتباطات درمراسم افتتاح طرح‌های مخابراتی در زاهدان درتبلیغات غیرقانونی انتخاباتی براي حاميان دولت گفت: سیستان‌وبلوچستان به علت رأی بالایی که به روحانی در سال 92 داد، یکی از استان‌های اولویت‌دار برای دولت است. وی انتخابات هفتم اسفند را بسیار حساس و سرنوشت ‌ساز دانست و گفت:مطمئن هستیم که مردم همانند سال 92 به پای صندوق‌های رأی می‌آیند و به عقلانیت و اعتدال رأی می‌دهند!!
 •  روحانی در حرم امام(ره) با فشار چندباره بر شوراي نگهبان گفت:این روزها روزهایی است که انتظار این است از طرفی شورای محترم نگهبان امید بیشتری به جامعه ما برگرداند و مردم با فضای بازتر، توان انتخاب بیشتر و رقابت گسترده تری در انتخابات 7 اسفند مواجه باشند.
 •  دفتر دکتر احمدی نژاد با صدور اطلاعیه ای بار دیگر بر این نکته تاکید کرد که ایشان هیچ نظری در تایید یا حمایت از نامزدها و فهرست های انتخاباتی در انتخابات پیش رو نداشته و نخواهد داشت .
 •  بذر پاش نماینده مجلس تصريح كرد:وکیل الدولگی برازنده یک مجلس آزاده نیست ما نگرانیم وکیل‌الدوله‌ها به محض ورود به مجلس، پولی کردن مدارس را برای خوش خدمتی به دولت، تصویب کنند. ما نگرانیم در شرایط کنونی که مردم از رکورد و تورم رنج می‌برند، با مصوبه وکیل‌الدوله‌ها یارانه‌ها ی مردم حذف شود تا دولت از مصیبت پرداخت یارانه به قول خودشان نجات پیدا کند.وي ادامه داد:وکیل الدوله‌ها برای اینکه از اتهام وکیل‌الدولگی مبرا شوند به دیگران اتهام تندروی می زنند تا وکیل الدولگی آنها در اذهان کمتر آشکار شود.برخی می‌‌خواهند مجلس را که تبلور دموکراسی است، به نهادی در حد معاونت رئیس‌جمهور تقلیل دهند تا همانطور که رئیس‌جمهور به معاونت خود دستور می‌هد، به خانه ملت هم دستور دهد .
 •  بر اساس آخرين مصوبه ی شوراي عالي اصلاحات به رياست محمدرضا عارف، رنگ «آبي» به عنوان رنگ انتخاباتي اين جريان سياسي انتخاب شد.گفتنی است: عارف در تمامی محل های حضور رسمی خود، به شیوه ی احزاب ترکیه، به همراه همسرش با حجابی شبیه زنان ترکیه حضور پیدا می کند!
 •  استاد حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: امروزه افرادی برای مجلس خبرگان رهبری نام‌نویسی می‌کنند که تنها از دین، شکیات نماز را می‌دانند و در سطح فقه حکومتی و اجتهاد نیستند و کسی که می‌خواهد نماینده خبرگان رهبری شود باید سواد فقه حکومتی داشته باشد. وي افزود:دشمن و بعضی از افراد داخلی می‌گویند الان در مرحله جمهوری اسلامی هستیم و انقلاب اسلامی تمام شده است و این به این معناست که دیگر در جمهوری اسلامی رهبری انقلاب اسلامی نداریم و یا ارتش کافی است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاربردی ندارد.
 •  پافشاری بیهوده ی وزارت کشور بر انجام انتخابات الکترونیکی در شهرهای بزرگ کشور که نهایتا با نظر قطعی شورای نگهبان رد شد؛ حدود صد میلیارد تومان برای بیت المال هزینه در بر داشته است! وزیر کشور اعلام کرد که دستگاه های خریداری شده برای انتخابات الکترونیکی باید پلمپ شوند! دستگاه‌هایی که بنا بر اعلام این وزارتخانه؛حداقل 100 میلیارد تومان از پول بیت المال برای خرید آنها از خارج کشور هزینه شده است. برخی آگاهان سیاسی؛ این پافشاری وزارت کشور بر امری که از قبل، نتیجه ی آن را می دانستند؛ با اهداف خاص سیاسی در راستای سلب اعتماد مردم از شورای نگهبان قلمداد کرده اند.
 •  حزب كارگزاران سازندگي  در پي مواضع تند آقاي هاشمي در قبال شوراي نگهبان، در جوامع مجازي فعال شده و در اقدامی ضد انقلابی، كمپيني را تحت عنوان«هاشمي صداي من است» راه اندازي كرده اند!
 •  حجت الاسلام  محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به برخی توهین ها به شورای نگهبان در روزها و هفته های اخیر تاكيد كرد: در هفته های اخیر برخی حرف هایی زده شد حتی از زبان مسئولان و برخی افرادی که ادعایی در کشور دارند که مصداق تشویش اذهان عمومی و توهین و تحریک افراد برای دست زدن به اعمال خلاف قانون است که قطعا این ها پیگیری می شود و به وقتش با آن ها برخورد            می شود.وي افزود:توهین  به شورای نگهبان جرم است حتی اگر توهین کننده مسئول باشد.
 •  مهدی طباطبایی رفسنجانی  واعظ!!  از حاميان  دولت گفت : سخنان آقای هاشمی(بر عليه شوراي نگهبان ) سخنانی درست، پخته و سنجیده‌ بود!! افراد زیادی را می‌شناسم که اگر انقلاب نشده بود، امروز هیچ چیزی نداشتند، هیچ اعتباري نداشتند، اینها مرد کار نبودند!!
 •  هاشمی در دست وپا زدني جديد براي كسب راي گفت : امروز قهر کردن از صندوق‌های رأی هیچ توجیه منطقی ندارد. سود عدم حضور مردم در انتخابات را اقلیتی !می‌برد که خواهان حفظ وضعیت موجود است و اصلاً آن جماعت همین را می‌خواهند.توصیه‌ام به همه‌ مردم مخصوصاً جوانان این است که اهل دعوا و جدل‌های بی‌معنا نباشند.
 •  ده نفر از جوانان مومن و انقلابی، با مراجعه به دادگاه ویژه روحانیت از هاشمی رفسنجانی بدلیل توهین به نهادهای قانونی نظام شکایت کردند.این شکوائیه ها توسط شعبه یکم این دادگاه واصل شد و این جمع، توضیحات شفاهی خود را نیز به دادیار شعبه یکم ارائه کرده و از دستگاه قضایی خواستند تا با قاطعیت و بدون ملاحظه جایگاه اشخاص، به این شکوائیه رسیدگی کند.
 •  سید حسن مصطفوی و سید محمد غرضی از داوطلبان حضور در رقابت‌های انتخاباتی مجلس خبرگان،‌اعتراض خود را نسبت به  عدم احراز صلاحیت به دفتر شورای نگهبان تقدیم کردند.
 •  فضلی نژادسردبیر مجله عصر اندیشه با اشاره به بازي دو سر باخت  هاشمي گفت:هاشمی رفسنجانی  مشروعیت سنتی خود در بین اصولگرایان را از دست داده و اکنون  با يك تحليل غلط به دنبال مصادره سرمايه اجتماعي اصلاح طلبان است. وي افزود:دفاع تمام قد هاشمی از سيدحسن نه براي دفاع از وي، بلكه براي مصادره پايگاه اجتماعي اوست؛ غافل از اينكه طيف هاي چپ تندرو مثل سازمان مجاهدين انقلاب، حزب اتحاد و حتي مجمع روحانيون مبارز همواره مترصد عبور از هاشمي بوده اند .تحلیل غلط آقای هاشمی این بود که خود را دارای مشروعیت اصیل در پایگاه سیاسی و بدنه فتنه گران و اصلاح طلبان می دید، اما این دست از گروه ها تنها به یک استفاده ابزاری از هاشمی می اندیشیدند.هرچه اصلاح طلبان از اپوزيسيون شدن پرهيز ميكنند، آقاي هاشمي بيشتر به سمت اپوزيسيون سازي از خود و ديگران پيش مي رود .اصلاح طلبان براي بازسازي خود حاضرند از هاشمي عبور و او را هزينه ی بازگشت خود به نظام كنند.
 •  سه عضو مجلس نمایندگان آمریکا باگستاخی خواستار نظارت بر انتخابات ایران شدند!! و برای سفر به ایران و نظارت مستقیم بر انتخابات مجلس، از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، درخواست ویزا کردند!!
 •  تـاج زاده از سران فتنه 88 در لجن پراکنی جديد خود طی نامه اي  نوشت: انتخابات درعراق و افغانستان و فلسطین و بسیاری از کشورهای منطقه که هنوز درآنها دموکراسی مستقر نشده نیز از ایران آزادتر است!!
 •  آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد در واكنش به سخنان هاشمی گفت:دشمن امروز می‌بیند فقهای شورای نگهبان اسلامیت نظام را تضمین می‌کنند و می‌بینید حمله به فقهای شورای نگهبان شروع شده.در این زمینه از مسئولان خود نظام استفاده می‌کند. عواملی که سنگ زیرین آسیاب انقلاب بودند دهن باز کردند و به شورای نگهبان حمله کردند و دشمن دید راه باز شده است.می‌گویند فقهای شورای نگهبان صلاحیت خود را از کجا آورده‌اند؟ آیت‌الله جنتی و یزدی حکم از شخص امام و بقیه از رهبرمعظم انقلاب دارند.صلاحیتی که از امام(ره) رسیده را باید زیر سوال برد درحالی‌که دم از امام می‌زنید؟
 •  دكتر جلیلی با اعلام اينكه عده ای از صندوق بین المللی پول پیروی می کنند، اما از شورای نگهبان نه .گفت: متأسفانه در کشور هستند کسانی که چارچوب شورای نگهبان را نمی‌پذیرند، اما چارچوب فلان سازمان‌های بین‌المللی را می‌پذیرند.
 •  بر اساس اخبار قرار است پوسترهای گروه انتخاباتی لیست علی مطهری  با تلفیق رنگ نارنجی و بنفش منتشر شود وی لیستی را با نام صدای ملت و عناصر نزدیک به لاریجانی و حامیان دولت(وکیل الدوله ها) آماده نموده است.
 •  حجت الاسلام جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز در واکنش به سخنان هاشمی رفسنجانی گفت:ما مدیون حضرت نوح هستیم که، ما را در کشتی نجات قرار داد و نگذاشت نسل انسان غرق شود، اما آیا ما مدیون پسر نوح هم هستیم؟ او چون پسر نوح است هیچ منتی به ما ندارد.
 •  سفارت عربستان سعودی در واشنگتن در توهین جديد خود در مطلبی از فرایند انتخابات ایران انتقاد کرده است و آن‌را غیرآزاد خواند!در بخشی از این مطلب، سفارت سعودی پا را فراتر گذاشته و با گستاخي نوشته است: «جهان ایران را برای (مشاهده) نشانه‌های تغییر نظاره می‌کند، با این امید که از کشوری انقلابی و سرکش به عضوی محترم در جامعه بین‌المللی تبدیل شود. اما آیا تغییر واقعی اتفاق می‌افتد؟ باید منتظر باشیم و ببینیم.»گفتني است: چندي پيش نماينده پارلمان عراق در واكنش به دخالت هاي سفير عربستان در كشورش گفت :كساني از دموكراسي حرف  مي زنند كه آخرين باري كه راي گيري كردند، زماني بوده كه مي خواستند پيامبر اسلام(ص) را ترور كنند .
 •  دکتر احمدی‌نژاد  در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه توصیه شما به نامزدهای انتخابات پیش‌رو از جریان‌های سیاسی مختلف چیست؟ بدون اشاره به بحث انتخابات گفت: نامزدها هم در دوره نامزدی با هم دوست باشند و بعداز ازدواج هم، همدیگر را دوست بدارند.احمدی‌نژاد با توجه به اصرار  خبرنگاران برای سؤال وپرسشهای انتخاباتی به آنها گفت: شما می‌خواهید ما را وارد این جریان‌ها کنید! (با خنده)
 •  حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و داوطلب نمایندگی در دهمین دوره انتخابات مجلس در صفحه شخصی‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی درباره بررسی صلاحیتش گفته «خبر ردصلاحیتم را در رسانه دیدم، به قرآن رجوع کردم این آیه شریفه آمد. راضی‌ام به رضای خالقم».ظاهراً مأمورم به رعایت تقوا و صبرهستم.وي بار ديگر در اعتراض قانوني خود را به شوراي نگهبان ارائه كرده است.
 •  عباس عبدی روزنامه‌نگار و تحلیلگر اصلاح‌طلب با بيان اينكه با تنش‌آفرینی‌های(خرابکاری های) هاشمی رفسنجانی هیچ عاقلی برای سرمایه‌گذاری به ایران نمی‌آیداذعان داشت:اولین نتیجه سخنان آقای هاشمی، خواسته یا ناخواسته نشانه‌ رفتن آرامش و وحدتی است که در انتخابات می‌تواند خودش را نشان بدهد.
 •  درنامه جمعی از دانشجویان گروه فقه و حقوق و فارغ التحصیلان دانشگاه شاهد به «رسول منتجب نیا» عضو هیئت علمی این دانشگاه آمده است : هنگامی که جنابعالی برای شرکت در این انتخابات اعلام آمادگی می‌نمائید بدین معنی است که این بصیرت و جایگاه علمی را در خود دیده اید! حال سؤالی که ذهن ما دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه را بسیار مشغول نموده است، این که: چگونه ممکن است فردی مجتهد باشد و آنگاه در پاسخ به سؤالات علمی و فقهی شاگردان خویش با این عبارت که «این بحث را قبلاً خوانده‌اید و یا در ترم آینده خواهید خواند» از پاسخ دادن به این سؤالات شانه خالی کند؟
 •  پس از جلسات مستمر و پیگیری های انجام شده توسط  هاشمی رفسنجانی لیست ۸۸ نفره خبرگان وی در حال نهایی شدن می باشد.گفته می شود در تهیه لیست آقاي هاشمي افرادی همچون آقايان حسن نمازي و محمدرضا نوری(سفیر اسبق ایران در عربستان) همکاری می نمایند. اين دو همكاري و هماهنگي مستمري با يكي از وزراي دولت يازدهم دارند. حتي برخي جلساتشان را در مكان هايي متعلق به يك نهاد خاص برگزار مي كنند.
 •   14عضو شورای شهر مشهد پایتخت معنوی ایران در بيانيه اي اعلام داشتند: ما امضا کنندگان ذیل تعدادی از نمایندگان شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، بدینوسیله اظهارات اخیر و بی سابقه پدر سیاسی فتنه 1388، که اطلاعیه ی تاریخی وی باعث فروزان شدن آتش فتنه گردید، و امروز ظاهرا با حمله به ارکان نظام نقشه ای دیگر در سر دارد را به شدت محکوم نموده و به جناب آقای هاشمی رفسنجانی هشدار می دهیم، امام (ره) و انقلاب و رهروان حقیقی امام و سربازان انقلاب و ولایت با هیچ کس عقد اخوت نبسته اند و تعارف ندارند و چنانچه این روند نامطلوب ادامه پیدا کند، ما نیز به تکلیف خود عمل خواهیم کرد و مانند ریزش های گذشته و بالاتر از وی در تاریخ انقلاب، با وی رفتار خواهیم نمود.
 •  هم استانی های هاشمی رفسنجانی در شهر بابک کرمان با امضاء طوماری  خطاب به شورای نگهبان خواستار رد صلاحیت وی شدند.
 •  رادیو ضد انقلابی فردا اعلام كرد: با توجه به اینکه قوه قضائیه، شورای نگهبان، سپاه و صداوسیما تحت نظر رهبر است، اگر مجلس خبرگان بتواند رهبری متمایل به میانه‌روها را روی کار بیاورد، او فضای سیاسی را به‌شدت متفاوت می‌کند و شاید بزرگترین فرصت برای بزرگترین تغییر در ساختار قدرت در جمهوری اسلامی باشد.
 •  بر اساس گزارشات موجود، مذاكرات دولت(نهاونديان ونوبخت) و فراكسيون رهروان( لاریجانی )با فهرست علي مطهري در حال انجام است واحتمالا فهرست دولت و فراكسيون رهروان(لاریجانی) همان فهرست آقاي علي مطهري با عنوان «صداي ملت» خواهد بود!.گفته مي شود در اين فهرست حداقل 5 تا 10 نامزد از جريان اصلاحات نيز حضور دارند. مذاكرات در مرحله اي است كه حتي در مورد سرليست ها نيز مذاكره انجام شده و تاكنون در مورد محمدرضا عارف و علي مطهري جهت سرليستي به توافق رسيده اند. فراكسيون رهروان نيز اصرار دارد تا كاظم جلالي به عنوان سرليست سوم فهرست «صداي ملت» معرفي شود.
 •  آقاي حسن روحاني رییس جمهور ضمن شرکت در همايش انتخاباتي زن، اعتدال و توسعه  در اقدامي تبليغي گفت:زنان در کشاکش افراط و تفریط چشم به رویکرد دولت اعتدال و تدبیر و امید دارند تا عدالت و توازن جنسیتی را برای آنان به ارمغان آورد!!
 •  شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در دخالت آشكار انتخاباتي با بيان اينكه کسب 30درصد کرسی های مجلس هدف گذاری بلند مدت بود و می دانستیم در این دوره محقق نخواهد شد گفت:ما برای این مجلس به 10درصد نیز رضایت داده ایم.

 

وضعیت قرمز

 • با اقدام خشن نیروی انتظامی تهران بزرگ، تجمع دانشجویان دختر و پسر انقلابی و دلسوز در اعتراض به قراردادهای پنهانی وزارت نفت با بیگانگان، به طرز ناشایستی به ضرب و شتم و بازداشت برخی از آنان انجامید. در همین راستا متاسفانه در برخی موارد مشابه نظیر تجمع در مقابل سفارت انگلیس و... نیز اعتراض عناصر حزب اللهی با برخورد ناشایست نیروی انتظامی تهران بزرگ مواجــه می شود!
 •   با وجود پیروزی های شگفت انگیز جبهه ی مقاومت در سوریه که با تقدیم دهها سردار و رزمنده ی ایرانی و سوری و... طی روزهای اخیر محقق شد، دولت و دستگاه دیپلماسی کشور حتی از یک پیام تبریک به رئیس جمهور سوریه و دیگر عناصر دخیل در این پیروزی خودداری کرد. این وضعیت در حالی است که عربستان و جریان تکفیری و آمریکا، مواضع تند و تهدیدات جدی را در مقابل این پیروزی ها مطرح نموده اند.
 •  به فاصله ی چند روز بعد از اعطای مدال به دلاورمردان سپاه توسط رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور با برپایی مراسمی، به چند نفر از عوامل مذاکره با آمریکا و برجام، نشان درجه ی یک اعطاء نمود. بر اساس این نشانها مجموعا 750 سکه ی طلا میان ظریف و صالحی و دهقان و روانچی و عراقچی و... توزیع گردید.
 •   رئیس جمهور در راستای عادی سازی روابط با آمریکا در ایتالیا گفت: کلید رابطه با آمریکا در واشنگتن است و اگر در ایران بود، حتما از آن استفاده می کردم.
 •  وندی شرمن عضو سابق تیم مذاکره کننده ی آمریکا تصريح كرد: این تحریم‌ها نبود که برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کرد، بلکه انتخاب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ ایران را پای میز مذاکره کشاند.
 • کرباسچی عضو کارگزاران و مشهور به غارتگر بیت المال با تفسيرمفهوم «نفوذ» گفت: من این فرمایش رهبری را با جان و دل قبول دارم!!! که پروژه نفوذ در جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین ضربه است. ما معتقدیم نفوذی‌ها با حزب اللهی‌ترین قیافه جلو می‌آیند و از ارزشمند‌ترین سمبل جهاد و شهادت استفاده می‌کنند و بعد آبروی کشور را با فساد اقتصادی می‌برند و از کشور فرار می‌کنند و به آن سوی دنیا می‌روند. این نفوذ است و ما باید به دنبال آن‌ها بگردیم!! جالب توجه آن كه:همین  آقاي كرباسچي از اولین کسانی بود که در ابتدا با ظاهری متدین و حزب اللهی در عرصه ی اجرایی کشور نفوذ کرد و عملا اين نقش در مورد خودش صادق است.
 •  بعد از محکوم شدن ایران در دادگاه لاهه و حکم پرداخت خسارت کلان به امارات در پرونده کرسنت، ایران در داوری گازی با ترکیه هم شکست خورد و باید خسارت کلان یک تا 2 میلیارد دلاری بدهد. مسؤولان وزارت نفت رقم یک میلیارد دلاری را مطرح کرده‌اند، اما منابع ترکیه میزان خسارتی که ایران محکوم شده را 2 میلیارد دلار اعلام کرده‌اند. البته زنگنه رقم را محرمانه می‌داند تا باز هم آمار «محرمانه‌های» دولت یازدهم بالا رود. باتوجه به قرارداد کرسنت و ارزان فروشی گاز در آن قرارداد، ترکیه نیز خواهان گاز ارزان شد و به دادگاه لاهه شکایت برد و حالا بعد از سال‌ها ایران محکوم شده‌ است.
 • «پریسا تشکری» که به عنوان داور رویداد هنری ضدایرانی در پاریس شرکت داشت، امسال در هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر تقدیر می‌شود!
 •  رئیس سازمان صدا و سیما باانتقاد شديد از دولت تصريح كرد:رشد منفی بودجه سازمان صداوسیما به عنوان قرارگاه خط مقدم جنگ نرم کشور در لایحه بودجه 95 نشان داد که دولت به‌رغم وعده‌های داده شده به مراجع عالی کشور، به تعهداتش عمل نکرده است؛ این مساله ناشی از نگاه حزبی، سلیقه‌ای، بخشی‌نگری، غیرملی و کاملا غیرمنصفانه است.وي افزود:طراحان عملیات روانی علیه رسانه ملی نظیر موضوع قتل‌های زنجیره‌ای، در اصل اهداف بزرگ‌تری را دنبال می‌کنند. برخی افراد دخیل در عملیات روانی علیه رسانه ملی کسانی هستند که سابقه امنیتی دارند.
 • جشنواره فیلم فجر 34، در حالی در پردیس سینمایی ملت برگزار شد که درچندروز اول آن هومن گامنو و ساسان از خوانندگان رپ و آهنگ معروف سوسن خانم در آن اجرای برنامه داشتند!!كه پس از اعتراض هاي صورت گرفته اين برنامه متوقف شد.گفتنی است: وضعیت بسیار تکان دهنده ی جشنواره ی فجر امسال که به یک فاجعه ی فرهنگی تبدیل شده است، مورد اعتراض بسیاری از دلسوزان و فعالان فرهنگی قرار گرفته است.
 •  ظریف در پارلمان انگلیس بار ديگر از موضع ضعف با بيان اينكه کسانی که به سفارت عربستان وارد شدند را مجازات کردیم گفت: ما خواستار صلح با کشورهای همسایه‌مان در خلیج فارس هستیم.
 •  عليرغم توصيه به مسئولان براي اجراي اقتصاد مقاومتي، بر اساس آمار گمرک در 10 ماهه سال‌جاری 187 میلیون دلار و به عبارتی 551 میلیارد تومان صرف واردات گوشی تلفن همراه به کشور شده است!
 • هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از فعالان رسانه‌ای همسو با خود،  در توهین های جدید  به منتقدان، با مرتد والتقاطي خواندن آنها گفت: در مقطعی که متوجه شدیم بعضی از جوانانی که با ما در مبارزه شریک بودند، یا مرتد و یا التقاطی شدند، هم حمایت‌های معنوی و هم کمک‌های مادی خود به آنان را قطع کردیم و همان نقطه شروع تخریب‌های سیاسی و توهین‌های غیرانسانی شده که تا همین امروز نیز البته با شکل و ادبیات و عناوین مختلف ادامه دارد! وي افزود:پس از جنگ و آغاز دوران سازندگی نیز به خاطر حذف بعضی از کوپن‌ها و کوتاه شدن دست دلالان در بازار سیاه که طبیعت یک اقتصاد رقابتی بود، گروهی دیگر از تخریب‌گران به جماعت سابق افزوده شدند و وقتی مسایل سیاسی 78، 84 و 88 پیش آمد، منتقدین تخریب گر با تمام توان خویش هر چه که می‌خواستند، گفتند و انجام دادند و این روزها هم که می‌بینید، دفاع از بیت امام(ره) بهانه‌ی این تخریب ها را ادامه دادند!!
 •  رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا اعلام كرد:فقط در دو پرونده (عیسی بشاگردی) و (تمساح خلیج‌فارس) بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی و پولشویی ثبت شده است!
 •  بر اساس آمار گمرک در 10 ماهه سال‌جاری BMW I8 هیبریدی صدرنشین گرانترین خودروهای وارداتی شد و 200 هزار و 515 دلار صرف واردات آن از کشور امارات متحده عربی به ایران شد.
 •  بعد از اعتراض گسترده به مطلب توهین آمیز یک کانال طنز وابسته به اصلاح طلبان، به حضرت امام (ره)، این کانال در حالی که بیش از ۳۰ هزار نفر از این مطلب بازدید کرده بودند آن را حذف کرد.
 •   میر کاظمی عضو کمیسیون انرژی مجلس با بيان اينكه اگر نخ کرسنت کشیده شود بسیاری از مدیران دولت یازدهم احضار می‌شوند! گفت: رئیس‌جمهور اخیرا عنوان کرد که علت مشکلات اقتصادی، فروختن نفت ۲۵ دلاری در مقابل فروش نفت ۱۴۷ دلاری در دوره قبل است. ای کاش رئیس‌جمهور به آمار و اطلاعاتی که به دستش می‌دهند کمی دقت کند.هر چند حجم صادرات نفت نسبت به دولت قبل ۵۰ درصد کاهش دارد، اما صادرات میعانات گازی بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته و نرخ تسعیر ارز نیز از هزار و ۵ تومان در دولت گذشته به ۲ هزار و ۶۶۰ تومان در دولت یازدهم افزایش یافته است و این یعنی 7/2 دهم برابر. وي افزود :آقای رئیس‌جمهور ممکن است بفرمایید ما که تورم را کنترل کرده‌ایم شاید تصادفی حجم نقدینگی اضافه شده باید گفت همانگونه که تصادفی با آقای کری قدم زدند و با آقای اوباما دست دادند تصادفی در سالروز شهادت شهید احمدی‌روشن قلب رآکتور اراک را با بتن پر کردند. تصادفی شما از مخالفان سرسخت قرارداد کرسنت بودید و یک باره موافق و مدافع آن شدید.وي ادامه داد:با دستمال کثیف نمی‌توان پاکیزگی آورد. افراد مسئله‌دار در دولت شما هستند. به طور مثال نخ کرسنت را بکشید و ببینید چند نفر از مدیران عالی و میانه شما فراخوانده می‌شوند. شاید به همین دلیل توصیه امنیتی کردن کرسنت را مطرح کردند
 •  دیوان محاسبات کشور در نامه‌ای به شرکت بازرگانی دولتی، به قرارداد اخیر فروش انحصاری 82 هزار تن برنج دولتی به «ح.پ» واکنش نشان داد و این قرارداد را موجب ترویج دلالی و رانت خواری توسط یک شرکت دولتی اعلام و خواستار اصلاح آن شد.
 •  پورمختار، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس  گفت : کفاشیان ، رئیس فدراسیون فوتبال، متهم ردیف اول گزارش فساد در فوتبال است.
 •  در راستای فشار بیشتر بر طبقات متوسط جامعه، مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: درقرارداد روحاني با فرانسه،تولید سه مدل از محصولات پژو دیده شده که یکی از آنها پژو 301 است که قیمت آن را 58 میلیون تومان پیش‌بینی می‌کنیم.قیمت پژو 208 نیز 68 میلیون تومان برآورد می‌شود.پژو 2008 هم به عنوان محصول مشترک دیگر با قیمت 72 میلیون تومان پیش‌بینی شده!
 •  طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش، مسعود شکوهی به سمت مدیر کل امور ترتیبی و مشاور وزارت آموزش و پرورش منصوب گردید .شکوهی رئیس ائتلاف اصلاح طلبان بوشهر است و  در فتنه 88 از مسئولان ستاد میر حسین موسوی بود  و تا کنون از فتنه گران سال 88 اعلام برائت نکرده است!
 •  شرکت تحقیقاتی یورومانیتور پیش بینی کرده با گشوده شدن درهای بازار ایران به روی اروپا، میزان واردات لوازم آرایشی از 3.5 میلیارد دلار در سال 2014 تا سال 2019 سه برابر شود!
 •  مشاور وزیر دادگستری اعلام كرد: از هر ۱۰۰ ازدواج در تهران ۳۸ مورد به طلاق می انجامدوي افزود: طلاق نسبت به ۹ ماهه سال گذشته، ۸ درصد افزایش داشته است.
 •  پس از انعقاد قرار داد 22 میلیارد و 300 میلیون دلاری ( 82 هزار میلیارد تومانی ) با ایرباس فرانسه، حالا نوبت به انعقاد قرداد با جمهوری چک برای تولید 5000 تراکتور سنگین رسید! در حالی که اوایل سال جاری خط تولید تراکتور سنگین در کارخانه تراکتورسازی تبریز راه اندازی شده است، دولت تدبیر و امید، اقدام به انعقاد قرارداد برای واردات 5000 دستگاه تراکتور سنگین از جمهوری چک کرده است.ابراهیمی مدیرعامل تراکتور سازی تبریز گفت:« با واردات هر دستگاه تراکتور به کشور 10 نفر بیکار می شوند و منابع داخلی در اختیار بیگانگان قرار می گیرد.»وي تصریح کرد : « سالیانه بیست هزار دستگاه تراکتور تولید می کنیم و صادراتمان به کشورهای آسیایی، آفریقایی و کشورهای منطقه رونق دارد. این شرکت توانایی تولید و تحویل سالیانه سی هزار دستگاه تراکتور سنگین را دارد. » .
 • يك منبع خبري با اشاره به اينكه آگهی‌های متعدد فروش بلیت جشن‌های دور همی زنانه با حضور دی‌جی‌ها و رقاص‌ها در تالارهای پذیرایی تهران در سایت‌های تخفیف موج می‌زند خبر داد: این بار با پرچم «برقصید به نفع کودکان سرطانی»! اين اقدام صورت گرفته است .
 •  میرکاظمی عضو كميسيون انرژي مجلس با بيان اينكه انگلیس محرم قراردادهای نفتی هست، اما دانشجویان نامحرم‌اند!گفت: موضوع کرسنت در وزارت نفت مانند هولوکاست اروپا شده است.
 •  طبق آمار بانک مرکزی از  34 هزار میلیارد تومان سپرده قرض الحسنه پس انداز، 6 هزار میلیارد تومان منابع درگیر در وام ازدواج جوانان است و  8 هزار میلیارد تومان منابع در دیگر وام های قرض الحسنه از جمله وام های کمیته امداد، وام اشتغال، وام تحصیل، وام زندانیان و...مورد استفاده است، اما 20 هزار میلیارد تومان مشخص نیست که صرف چه حوزه هایی شده است!!
 •  صالحی امیری مشاور رئیس‌جمهور با ابراز نارضایتی از افزایش ازدواج‌های سفید(نامشروع) در کشور گفت: در این سال‌ها ازدواج 6.5 درصد کاهش ولی طلاق 4.5 درصد افزایش یافته که دلیل افزایش طلاق و رشد ازدواج‌ سفید، شیوع ولنگاری و دور شدن جوانان از بنیان خانواده است.
 •  وزارت بازرگانی تایلند اعلام کرد قراردادی برای فروش ۳۰۰ هزار تن برنج به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار با ایران امضا کرده است.
 •  مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی با بيان اينكه  به موازات دو سال ونيم  مذاكره رسمي با امريكا، دو سال ونيم  مذاكره پنهان هم -كه از آن با عنوان مسير ٢ ياد مي شود- با امريكا در جريان بوده است. گفت: موضوع مذاكرات رسمي محدود سازي برنامه هسته اي، اما موضوع مذاكرات پنهان، بحث بر سر آينده قدرت در ايران بوده است.وي افزود: من معتقدم مذاكرات ابتدا در مسير دوم به نتيجه رسيده و بعد در مسير اول. آنچه هاشمي اين روزها مي كند فقط گوشه اي از توافقات مذاكرات مسير دوم است.
 •  وزیر خارجه انگلیس در دیدار با ظریف در لندن گفت که سفارت کشورش در تهران «در کم‌تر از یک ماه دیگر»، کار صدور ویزا برای اتباع ایرانی را از سر می‌گیرد.
 •  سریع‌القلم،مشاور رئیس‌جمهور اخیراً طی سخنانی با ريختن آب پاکی روی دست پسابرجام گفت:«در اجلاس اخیر داووس سرمایه گذاران خارجی می‌گفتند که ما منتظر نتیجه انتخابات دوره بعدی ریاست جمهوری ایران هستیم و بعد جدی وارد مذاکره برای سرمایه‌گذاری می‌شویم»!پیش از این هم پیش‌بینی می‌شد که وعده‌های پسابرجام، به پساانتخابات مجلس و سپس به دوران پساانتخابات ریاست جمهوری سال 96 منتقل شود.
 •  ابراهیم حاتمی کیا کارگردان ارزشی کشور، با بیان اينكه دوباره مسئولین شمالند و جنگ در جنوب گفت : حرف ما در سینما باید حرف روز باشد و الان یکی از مهم‌ترین حرفهای کشور ما موضوع سوریه است. شما نگاه بکنید دم در همین سالن برای حفظ امنیت گیت اشعه ایکس گذاشته‌اند. الان داعش نزدیک کشور ما شده است و ما دمِ در کشورمان گیت اشعه ایکس گذاشته‌ایم. خدا کند که فیلمسازهای ما متوجه این موضوع بشوند و فیلم‌های خود را متوجه این وضعیت خاص کشور کنند.اما متاسفانه می‌شنویم که آثاری که درباره این موضوع ساخته شده هم وارد جشنواره نشده است. 90 درصد فیلمها متوجه این خطر نیستند و بی‌توجهی به این بچه‌های رزمنده یک ظلم بسیار بزرگ است.من با آقای  جنتی كاري ندارم با آقای روحانی کار دارم که در این موضوع هست. چطور می‌شود که فیلمهای اینگونه وارد مسابقه نمی‌شوند،‌حتی اگر ضعیف باشند.
 •   آمارهای منتشر شده در رسانه‌ها توسط مدیران شرکت ملی پالایش و پخش از امکان عرضه روزانه ۳۳ میلیون لیتر بنزین یورو۴ در کشور حکایت دارد، در حالی که آمارهای رسمی این شرکت نشان می‌دهد در۸ماه نخست امسال، روزانه فقط ۱۴ میلیون لیتر بنزین یورو۴ و سوپر توزیع شده است! و سرنوشت بقيه بنزين هاي ادعايی معلوم نيست.
 •   سردار نقدي رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اهميت جيسون رضاييان براي امريكايي ها گفت: جیسون رضاییان تا عمق خانه برخی از مسئولان تراز اول نفوذ كرده و حتی عکس‌های خانوادگی آنها را در اختیار داشت و متاسفانه در تصمیمات سطح عالی نظام تاثیر می‌گذاشت.وي افزود :آنقدر برای آمریکایی‌ها اهمیت داشت که برای آزادی او یک میلیارد و 700 میلیون دلار از پول‌های بلوکه شده ما را آزاد کردند و علاوه بر این تحریم‌های بانک سپه را نیز لغو کردند.
 •  حسین فرحبخش در نشست خبری فیلم «آب نبات چوبی» با اشاره به ماجرای اعتراض به فاطمه معتمدآریا در کاشان با گستاخی و اهانت به امام جمعه ی کاشان گفت: امیدوارم شر بعضی ها کم شود که عزای عمومی اعلام نکنند. سینما باید عزای عمومی اعلام کند که چنین امام جمعه ای دارد!