سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

ضرورت توجه به بازگشایی اماکن مذهبی(نشریه386)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

ضرورت توجه به بازگشایی اماکن مذهبی
 این روزها و با فروکش کردن تب کرونا در کشور، مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا، با ارائه ی دستوراتی، اقدام به بازگشایی بسیاری از اماکن تعطیل شده، اصناف، ادارات و حتی پارک ها و  بوستان ها نموده اند.
  این در حالی است که مساجد، زیارتگاه ها و نمازهای جمعه ی سراسر کشور، که از ابتدا سهم بسیار ناچیزی در شیوع احتمالی کرونا داشته اند، یکی از اولین مراکزی بودند که تعطیل شده و این وضعیت، اکنون با گذشت بیش از دو ماه، همچنان ادامه دارد!

افتخاری بزرگ برای فرزندان ایران(نشریه386)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

افتخاري بزرگ براي فرزندان ايران
به لطف الهي و امدادهاي حضرت ولي عصر(عج)،  طي روزهاي اخير، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در سالگرد تاسيس خود توانست در اقدامي حيرت آور، ماهواره ي نظامي نور را با موفقيت پرتاب نموده و آن را در مدار زمين قرار دهد. اين اتفاق  از چند جنبه، نقطه ی آغاز  یک دوران کاملا  جدید است:

حکم روزه در شرایط کرونا(نشریه386)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

حکم روزه در شرایط کرونا

فتوای آیت الله العظمی امام خامنه ای:
روزه از ضروریات دین و ارکان شریعت اسلام است و ترک روزه ماه مبارک رمضان جایز نیست مگر آنکه فرد، گمان عقلایی پیدا کند که روزه گرفتن موجب:

گزارش دیوان محاسبات و چند نکته ی مهم(نشریه386)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

گزارش دیوان محاسبات و چند نکته ی مهم:

چند روزی است که با انتشار گزارش تکان دهنده ی دیوان محاسبات از تفریغ بودجه ی سال 97، که طی آن، نکات مهمی اعلام شده و در یک فقره، سرنوشت حدود 8/4 میلیارد دلار(حدود 72 هزار میلیارد تومان!!) در هاله ای از ابهام وجود دارد، واکنش های مختلف و کاملا متضادی در فضای سیاسی کشور به وجود آمده است که سه نمونه ی آن از همه مهمتر بود:

تاکیدی مضاعف بر تشکیل ستاد معنوی(نشریه386)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

تاكيدي مضاعف بر  تشکیل «ستاد معنوی»
 پس از آن كه در شماره ي گذشته ي نشريه، نكاتي در مورد لزوم تشكيل ستاد معنوي در ايام كرونا، منتشر گرديد، گفتاري نيز از آيت الله سيداحمد خاتمي امام جمعه موقت تهران در اين زمينه در رسانه ها منعكس شد كه حاوي محورهاي مهمي است. اکنون با توجه به ورود در ماه مبارک رمضان و تداوم شرایط خاص ویژه کرونا، فعالیت جدی ستاد امور معنوی، ضرورتی مضاعف یافته است. در همین راستا به نکات آیت الله سید احمد خاتمی توجه فرماييد:
  بایستی ستادی معنوی هم تشکیل می شد... باید همه نهادهای فرهنگی، حوزه علمیه، دفتر تبلیغات، سازمان تبلیغات در این ستاد نقش داشته  باشند و  به موازات کارهای درمانی و بهداشتی که آن ستاد مبارزه با کرونا  دارد، این ستاد  نیز در این عرصه معنوی فعال باشد. ستادی که باید چندتا کمیته داشته باشد:

مهم ترین رویداد فرهنگی انقلاب در محاصره ضد انقلاب! (نشریه384)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

مهم ترین رویداد فرهنگی انقلاب در محاصره ی ضدانقلاب!
  با این که در این شماره از نشریه، سعی شده، منحصرا مطالب مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی منتشر شود، اما با توجه به اهمیت حواشی جشنواره ی فیلم فجر امسال، توجه شما را به نکاتی در این زمینه جلب می نماییم:
 «جشنواره ی فیلم فجر» مولود انقلاب اسلامی است و به عنوان «مهم ترین رویداد فرهنگی کشور» هر سال در دهه ی مبارک فجر برگزار می شود.
 پیداست که« مهم ترین رویداد فرهنگی» در انقلابی که اساس آن بر مبنای«فرهنگ اسلامی» شکل گرفته است، باید نمایاننده ی اصول حاکم بر فرهنگ جمهوری اسلامی و الگو و راهنمایی برای آحاد مردم و جوانان باشد.